Erhvervsaften Nordstrand skolen
Dato:
Tirsdag d. 9. februar 2027
Tidspunkt:
Kl. 17.30 til 20.15
Dato:
Torsdag d. 27. januar
Tidspunkt:
kl. 18.00-20.00
FRAMEHOUSE har oprettet et ambassadørnetværk med spændende erhvervsprofiler. Ambassadørerne er valgt udfra deres stærke erhvervskompentencer.
Vores ambassadørnetværk hjælper os, med at sætte emner på dagsordenen, afholde debataftener, foredrag, netværksgrupper, medlemsrådgivning og med at korrigere og målrette vores fokus.
I FRAMEHOUSE har vi stærk fokus på iværksætteri og her mener vi, at netop FRAMEHOUSE, som erhvervsfælleskab har mulighed for og kan gøre en stor forskel, både her i kommunen, men naturligvis også på resten af Amager. En del af vores ambassadører er tilmed bosat i Dragør og driver deres virksomhed herfra, hvilket er med til at underbygge vores vision om at styrke det lokale erhverv.
Ambassadørerne mødes flere gange om året, hvor de tager temperaturen på erhvervslivet i Dragør og i FRAMEHOUSE i særdeleshed. Deres kompetencer og viden er af afgørende betydning for den rådgivning og sparring, vi ønsker at være i stand til at tilbyde vores lejere og medlemmer.
Dato:
Tirsdag d. 9. februar 2027
Tidspunkt:
Kl. 17.30 til 20.15
Dato:
Onsdag d. 3. februar 2027
Tidspunkt:
Kl. 17.30 til 20.15
Dato:
Torsdag d. 28. januar 2027
Tidspunkt:
Kl. 17.30 til 20.15
Dato:
Nytårstaffel med Kristoffer Qvist fra RENTEQ
Fredag. 15 januar 2027
Tidspunkt:
Fra Kl. 07.45
Dato:
SAVE THE DATE
Torsdag d. 17 december 2026
Tidspunkt:
Kl. 16.30
Hos FRAMEHOUSE kan I leje lokaler til selskaber og private fejringer – uanset om det er konfirmation, barnedåb, fødselsdag eller en anden mærkedag. Der er også mulighed for at leje et stort telt.
Lokalet kan lejes privat – uanset om du i forvejen bruger FRAMEHOUSE eller ej
Hos FRAMEHOUSE kan du leje lokale til yoga, kurser og mindre workshops